BRZOSKWINIE

BRZOSKWINIE

By OWOLOVO

BRZOSKWINIOWO * Mus jabłkowo-brzoskwiniowy 200 gPolskie brzoskwinie pochodzące z regionu Sandomierza to owoce, które maja wiele wartości odżywczych, a przy tym mają bardzo mało kalorii (kcal). Owoce brzoskwini posiadające dobre właściwości dla naszego organizmu powinniśmy jeść nie tylko od święta, ale przez cały rok. W sezonie jak i zimą – produkty OWOLOVO z zawartością musu z brzoskwini są idealnym rozwiązaniem zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Brzoskwinie wspomagają wiele narządów naszego organizmu, dobrze działają na pracę nerek, wspierają walkę z anemią i zaparciami.

” Warto wiedzieć

Brzoskwinie – wartości odżywcze (w 100 g)

Wartość energetyczna – 39 kcal

Białko – 0,91 g

Tłuszcze – 0,25 g

Węglowodany – 9,54 g (w tym cukry proste: 8,39 g)

Błonnik – 1,5 g

Witaminy

Witamina C – 6,6 mg

Tiamina – 0,024 mg

Ryboflawina – 0,031 mg

Niacyna – 0,806 mg

Witamina B6 – 0,025 mg

Witamina B12 – 0 µg

Witamina A – 16 µg

Witamina E – 0,73 mg

Witamina D – 0 IU

Witamina K – 2,6 µg

 

Minerały

Wapń – 6 mg

Żelazo – 0,25 mg

Magnez – 9 mg

Fosfor – 20 mg

Potas – 190 mg

Sód – 0 mg

Cynk – 0,17 mg

Źródło danych: USDA National Nutrient Database for Standard Reference”

Brzoskwinia Saturn (UFO)

Brzoskwinia Prunus persica – nazywana także brzoskwinią ciasteczkową czyli w kształcie popularnych w Stanach Zjednoczonych pączków z dziurką., spodkową, talerzową, UFO lub brzoskwinią parguyao (taką nazwę spotkamy najczęściej w sklepach), to odmiana brzoskwini z jasnożółtymi owocami o spłaszczonym kształcie.

Brzoskwinie – boskie owoce rodem z Chin

Brzoskwinia UFO nie jest wynikiem eksperymentów genetycznych czy też specjalnej krzyżówki hodowlanej, owoc ten pochodzi od dzikiej formy tego drzewa, występującej naturalnie w Chinach, gdzie nazywana jest „pan tao” lub „peento”.

W chińskiej mitologii taoistycznej, brzoskwinie uważane były za boskie owoce dające nieśmiertelność i do dziś uznawane są tam za symbol dobrobytu i długowieczności.

NOWOŚCI OWOLOVO – zobacz co nowego dla Ciebie przygotowaliśmy. Promocje, wydarzenia, konkursy. Wszystko w OWOLOVym stylu.

Podziel się z innymi: